Prezenty dla rowerzysty.

Wpis ten zrobiłem z myślą o zbliżających się Świętach, jednak może również pomóc przy pomyśle na prezent z innych okazji. Takich prezentów może być tak na prawdę mnóstwo, wystarczy trochę przejrzeć asortyment sklepów rowerowych -ot choćby przez internet. Oczywiście nie trzeba się ograniczać tylko do sklepów rowerowych. Dobrze jest też zrobić wcześniej rozeznanie, czego dana osoba mogłaby potrzebować.

Takimi prezentami mogą być zarówno jakieś mało przydatne drobnostki typu nietuzinkowe dzwonki, czy nakrętki na wentyle, jakieś koszulki z nadrukiem rowerowym, wisiorki w kształcie roweru. Uważam jednak iż lepiej sprawdzą się rzeczy, które ktoś mógłby nawet potrzebować, ale samemu sobie nie kupi. Takimi prezentami może być:

- licznik rowerowy. Modeli liczników jest wiele dzielą się one na przewodowe i bezprzewodowe, na ilość dostępnych funkcji, a także wytrzymałość.
- lusterko, jeśli ktoś zacznie używać to się szybko przyzwyczai do jazdy z nim. Warto jednak się zastanowić nad sposobem jego mocowania -jeśli ktoś ma dużo różnych rzeczy na kierownicy, może lepiej wybrać montowane w kierownicę.
- oświetlenie. Nawet gdy ktoś rzadko porusza się po zmierzchu lepiej je mieć i najlepszym wyborem może się okazać na baterię -mimo to wybór może być trudny, jest bardzo wiele różnych modeli. Podczas zakupu nie ma co sugerować się ilością żaróweczek, czasem jedna porządna da więcej światła niż 50 słabych. Światło zapewnia większe bezpieczeństwo niż jakikolwiek odblask, poza tym światła są właśnie wymagane.
- zapięcie rowerowe. Choćby kiepskie zabezpieczenie jest lepsze niż żadne, ale warto zastanowić się nad kupnem lepszego.
- ubranie. To temat rzeka tak właściwie: mogą to być m.in. rękawiczki, koszulki rowerowe, czy kask. Wybór jednak może się okazać trudny, gdyż poza gustem danej osoby, trzeba również wiedzieć jaki wybrać rozmiar. Największy wybór jest przeważnie w sezonie wiosennym.
- torby na przód, sakwy. Torby przednie mają przeważnie mapnik, jednak od sposobu mocowania zależy, czy będzie możliwe w ogóle korzystanie z niego. Sakwy dzielić można na tzw. miejskie i wyprawowe -pierwsze mają najróżniejsze sposoby wykonania i są przeważnie tańsze. Natomiast wyprawowe mogą okazać się znacznie wytrzymalsze.
- różne drobnostki jak mocowanie do bidonu, dętka, klucze, imadełko do łańcucha, pompka, apteczka, okulary, jeśli dana osoba naprawia samemu rower można też wziąć pod uwagę części -trzeba mieć jednak rozeznanie czego potrzebuje dana osoba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>