Autor bloga

autor-2.jpg

Jak już można było przeczytać na stronie głównej, jestem Ireneusz Purgatorius. Blog ten stworzyłem aby dzielić się wiedzą i pasją na temat turystyki rowerowej, jak i wieloma aspektami dotyczącymi pojazdu jakim jest rower. Aktualnie mieszkam w Kutnie i sporo informacji zawartych na blogu, jak np. trasy, czy wyszczególnienie ciekawych miejsc będzie dotyczyło znanych mi regionów. Pierwszy rower dostałem mając około roku, chociaż początkowo byłem podobno do niego za mały. Od małego jednak lubiłem poruszać się rowerem i co roku trochę jeździłem, jednak nie jechałem by coś zwiedzać i zapuszczałem się na maksymalnie 50 km. Przeważnie jechałem by odetchnąć świeżym powietrzem, pokręcić się po lesie, czy zbierać grzyby. W roku 2001 zdobyłem prawo jazdy kategorii B, jednak samochód prowadzę sporadycznie. Obecnie od kilku lat mam rower trekingowy (choć lepiej myślę określić go jako turystyczny), firmy „Diamant” i to właśnie nim głównie się poruszam. Rok 2013 okazał się dla mnie kluczowy, gdyż zacząłem brać udział w rajdach zorganizowanych, zdobyłem wiedzę na temat takiej formy turystyki, jak i również od tamtej pory zdobyłem kilka odznak turystycznych m.in. już w 2013 pierwszą odznakę KOT (Kolarska odznaka turystyczna). Odległość moich wypraw się zmieniła, początkowo samemu docierałem do różnych miejsc, głównie skupiając się na elementach przyrodniczych. Obecnie należę do klubu rowerowego o nazwie Bike Club Kutno, a także Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej (PTTK). Z czasem poznałem kilka osób i zacząłem większą uwagę zwracać również na obiekty budowlane, jak różne dworki i pałace. Należy pamiętać iż w turystyce nie ma większego znaczenia przebyta odległość, czy czas przejechania, to w końcu nie wyścig. W roku 2014 rozpocząłem kurs PTTK na „Organizatora turystyki„, ukończyłem go 20 marca 2015 roku. Natomiast 17 listopada 2017 ukończyłem kurs na ”Przodownika turystyki kolarskiej„. Uważam, że jeśli ktoś chce, zawsze może zacząć się interesować turystyką rowerową, nie ma znaczenia wiek, czy nawet kondycja. Wiadomo że jak ktoś nie jeździł zbyt wiele, nie ma sensu by porywał się od razu na dalekie wyprawy. Zwiedzanie miejsc znanych, kluczowych może i jest ciekawe, ale o nich wie wiele osób, czasem setki osób dziennie tam zagląda. Osobiście uważam wręcz, że zwiedzanie mało znanych miejsc jest ciekawsze, to jak docieranie do zapomnianych i często skrytych nawet przed wzrokiem okolicznych mieszkańców interesujących obiektów. Zapewne w możliwościach wielu osób jest dotarcie do wielu takich ciekawych miejsc w okolicy, wystarczy jedynie ich poszukać.

________________________________________________________________ Purgatorius -pewnie niektóre osoby zastanawia, co oznacza to słowo. Osobiście spotkałem się z co najmniej dwoma znaczeniami tego słowa. Najbardziej znane i najłatwiejsze w odnalezieniu odnosi się do rodzaju kopalnego ssaka łożyskowego o niepewnej pozycji filogenetycznej. Tradycyjnie uważany za jednego z najstarszych ssaków naczelnych lub bliskiego krewnego naczelnych. Lubię przyrodę, jeździć rowerem po lasach i obserwowanie dzikich zwierząt więc odpowiada mi takie znaczenie. Drugie znaczenie słowa Purgatorius oznacza z łaciny „oczyszczający (ogień)”, powiązane z łacińskim słowem „Purgatorium, Purgatory” oznaczający „Czyściec”. Myślę iż nie ma ludzi całkiem złych, ani całkiem dobrych -każdy człowiek jest inny. Życie również nie jest jedynie białe, bądź czarne ale w wielu odcieniach szarości. ________________________________________________________________

2 odpowiedzi na „Autor bloga

 1. ~Edward pisze:

  Piszesz:”mniej znanej firmy Diamant”,przypomnę,że jest to znana niemiecka fabryka rowerów,powstała w 1895 roku i produkuje nadal.W czasach 1947 – 1990 była firmą enerdowską,produkowała m.in.wyścigowe Diamanty,na których ścigało się wielu kolarzy.
  Sam mam miejskiego Diamanta z 1965 roku,kiedy to fabryka obchodziła swoje 70 – lecie.
  Piękny,oryginalny egzemplarz w pełni sprawny.
  Pozdrawiam.

 2. purgatorius pisze:

  Dziękuję Edwardzie za informację. Firma nie jest niestety w Polsce tak znana mam wrażenie, jak uważasz. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie i dlatego tak napisałem. Osobiście nie słyszałem o niej za wiele, a i osoby które znam również. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>